Novinky

Obrázek uživatele Anna Salačová

Od 1. 7. 2022 nabývá účinnosti novela zákona o dani silniční. Změny mají zpětnou účinnost, a platí od 1. 1. 2022.

Předmětem daně je zdanitelné vozidlo, které zákon nově definuje jako silniční vozidlo registrované v ČR kategorie N2, N3 a O3, O4. Osobní automobily již nejsou předmětem daně. Výrazně se snížily i sazby daně.

Přiznání k dani silniční je povinen k 31. 1. 2023 podat každý poplatník, který v něm uvede alespoň jedno zdanitelné vozidlo, za které je daň vyšší než 0 Kč. To se pak bude týkat pouze vozidel s největší povolenou hmotností větší.../více

Obrázek uživatele Vít Vagner

Do vnějšího připomínkového řízení míří návrh zákona Ministerstva financí, kterým se s účinností od 1. ledna 2023 zvýší roční limit pro povinnou registraci k DPH z 1 mil. Kč na 2 mil. Kč. Na dvojnásobek od příštího roku vzroste také podmínka limitu ročních příjmů pro vstup do režimu paušální daně

Zvýšení limitu pro plátcovství DPH na 2 miliony

Novela zákona o DPH navrhuje zvýšit limit ročního obratu pro registraci k DPH na 2 mil. Kč. Aktuální limit ve výši 1 mil. Kč odpovídal částce 35 000 eur, který ČR získala při vstupu do Evropské unie v roce 2004 a který.../více

Obrázek uživatele Milan Kutina

V sobotu 21. května jsme se zúčastnili charitativního běhu pro litoměřický Hospic sv. Štěpána.

.../více

Obrázek uživatele Mirka Nebuželská

Ve čtvrtek 12.5.2022 odstartovala evropská konference MSI Global Alliance: Lawyers & Accountants, po dlouhé online odmlce tentokrát fyzicky v Lisabonu.

Za 22HLAV jsme se zúčastnili já a Filip Konětopský. Já jsem byla ze setkání se spoustou kolegů z MSI firem z jiných zemí nadšená. Ta energie, která se během setkání vytvářela, byla až hmatatelná. Na konferenci jsme na základě prezentace Sofia Santos diskutovali aktuální environmentální a sociální otázky. Měli jsme příležitost zamyslet se nad vytříbenými názory.../více

Obrázek uživatele Anna Salačová

Pojištění slouží k pokrytí nároků zaměstnanců při při vzniku škody na zdraví v souvislosti s pracovním úrazem, nemoci z povolání, a při pracovních cestách bez omezení.


.../více

Obrázek uživatele Markéta Třebínová

Pro rok 2022 jsou prominuty zálohy na daň silniční. 

V této chvíli to neznamená, že je zrušená silniční daň, ale jen to, že není povinnost platit zálohy.  

V současné době je připravována novela zákona o dani silniční, která by měla vést k významné redukci osob, jež budou povinny tuto daň hradit, a zároveň k významnému snížení této daně pro její poplatníky. Změna by přitom měla být aplikována zpětně i pro zdaňovací období roku 2022.

Zdroj: Finanční zpravodaj 6/.../více

Obrázek uživatele Milan Kutina

Víte, co musí (a kdy) neziskovka zveřejnit? Může neziskovky účtovat každý? Co neziskovky a zisk? Jak být transparentní? A co sponzoring, dary, hlavní a vedlejší činnost, založení neziskové organizace, audity, rozvaha, výsledovka a příloha k účetní závěrce?

Naše ředitelka, Mirka Nebuželská, byla hostem podcastu Nahlídni. Můžete si poslechnout její praktické postřehy z účetnictví a daní v neziskovkách a mnoho dalších zajímavých a užitečných informací.

Rozhovor si můžete poslechnout na.../více

Obrázek uživatele Ivana Doubková

Do našeho týmu  v Ústí nad Labem hledáme posilu na částečný úvazek. Hledáme vysokoškolského studenta  ekonomického oboru, ročník studia není důležitý.

Co byste u nás dělali:

  • Dílčí práce v účetnictví a ekonomice na základě konkrétních instrukcí a dle zájmu a možností,
  • Práce probíhá částečně v kanceláři u nás či u klienta a částečně lze pracovat vzdáleně z domova, ze školy apod. 

Co.../více

Obrázek uživatele Kateřina Vojčová

Jedná o režim jednoho správního místa pro odvod daně z přidané hodnoty, o jehož existenci se ale moc neví.

Konktrétně slouží pro odvod DPH v ČR u vybraných plnění, která jsou poskytována osobám nepovinným k dani (koncovým spotřebitelům, nepodnikatelům) v zahraničí. Pokud dodáváte zboží nebo poskytujete vybrané služby osobám nepovinným k dani v EU, máte povinnost odvést DPH ve státě zákazníka. Abyste se nemuseli registrovat v každém státě jako plátce DPH, je možné využít režim OSS.

OSS využijí e-shopy, poskytovatelé služeb zákazníkům v EU, nebo provozovatelé elektronického.../více

Obrázek uživatele Markéta Třebínová

Poplatníci, kteří nevedou účetnictví, si mohou zvolit, jestli použijí pro přepočet cizí měny kurz stanovený podle účetních pravidel nebo jednotný kurz stanovený podle § 38 odst. 1 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů. V jednom zdaňovacím období není možné obě metody kombinovat.

Pro zdaňovací období 2021 stanovuje Generální finanční ředitelství jednotný kurz pokynem D-54.

  • 1 EUR = 25,65 Kč
  • 1 USD = 21,72 Kč

Kurzy dalších měn najdete ve .../více

Stránky

Mezi naše klienty patří

 

              Bytové družstvo DRUŽBA                                           Solitea CDL, a.s.

   BEROUN GOLF CLUB            

 

Napište nám
Kontakty

Pobočka Ústí nad Labem,
Všebořická 82/2,

+420 474745134
info@22hlav.cz

Pobočka Praha,
Doudlebská 1699/5,

+420 230234554
info@22hlav.cz